Na temat kontrolowania każdej sfery życia przez gigantów tego świata możemy dyskutować przez wiele godzin. Jednak nie pozbędziemy się tego całkowicie z naszego życia, kiedy chcemy podążać z duchem czasu i korzystać z nowoczesnych technologii. Idealny tego przykład mamy w przypadku samochodów z Tesli, które muszą łączyć się z serwerami firmy, aby dać rozbudowane możliwości, ale też sprawować kontrolę.
Więcej
Apple EarPods z pilotem i mikrofonem - Słuchawki przewodowe ...Słuchawki EarPods firmy Apple, które dołączone są do iPhone lub iPod'a touch można wykorzystać do sterowania niektórymi funkcjami m. in. odtwarzania muzyki rozmów czy obsługi Siri.
Co więcej każde inne słuchawki, które posiadają tzw. pilot mogą być funkcjonalne z system iOS w iPhone lub iPad'zie, a nawet w komputerze Mac.
Więcej
JerryRigEverything to już kultowy kanał, gdzie znajdziemy testy wytrzymałości każdego flagowego telefonu, który pojawia się na rynku. Tym razem, Zack wziął pod lupę iPhone X. Urządzenie musiało przejść przez tortury w postaci wyginania, zarysowania oraz podpalania.
Więcej
no-selfieW indyjskim mieście Bombaj powstało właśnie 16 stref zakazu robienia selfie w celu ograniczenia skutków takich zdjęć. Jak donosi Associated Press zakaz ma zastosowanie do obszarów, które zdaniem policji są szczególnie niebezpieczne jak wybrzeża, które nie są chronione barierkami. Za złamanie zakazu grozi grzywna w wysokości 1200 rupii (ok. 70 zł). Co ciekawe mandat można dostać również za przebywanie w tej strefie, nawet bez robienia zdjęć.
Więcej

Obecnie stosowane baterie litowo-jonowe nie należą do najbezpieczniejszych jak moglibyśmy przypuszczać. Nie są też oczywiście najbardziej trwałe, ale na chwilę obecną producenci nie znajdują alternatywy dla tego typu ogniw. Obecnie wiele zespołów naukowych pracuje nad innymi rozwiązaniami, ale niczego nie możemy być pewni dopóki nie otrzymamy gotowego produktu. Badania są czasochłonne i bardzo kosztowne, co może powodować, że w pewnym momencie wiele obiecujących projektów zostaje wycofanych. Należy o tym pamiętać, że od badań do końcowego sukcesu jest jeszcze bardzo długa droga.
Więcej
iphone_diamentJak każdy z nas wie, diament jest najtwardszym minerałem na świecie. Jego twardość według skali Mohsa wynosi 10 i nic oprócz drugiego diamentu nie jest w stanie go zarysować. Co jednak stanie się gdy przypadkiem diamenty znajdą się w naszej kieszeni wraz ze smartfonem?
Więcej
skintrack1Ekrany dotykowe to domena smartfonów i tabletów ze względu na swoją funkcjonalność i odpowiedni rozmiar urządzeń. Są one z wiadomych względów obecne także w inteligentnych zegarkach. Oczywiście w przypadku tak mały wyświetlaczy możemy na nich wykonać tylko niektóre podstawowe gesty niezbędne do obsługi, ale raczej nie ma mowy o bardziej precyzyjnych ruchach. Grupa naukowców postanowiła rozwiązać ten problem tworząc system, który wykorzystuje ramię jak panel dotykowy dla SmartWatch'a.
Więcej