Może nie jest to problem dla wielu ludzi i wielu może też uważać to za nic, ale kradzież zdjęć z portali społecznościowych to duży problem. Mogą one zostać wykorzystane do tworzenia fałszywych kont lub niechcianych kampanii reklamowych. Mogą one po prostu pojawić się w sieci bez twojej wiedzy, a przede wszystkim zgody. W celu zaniechania takich procederów, Facebook testuje nowa funkcję w Indiach. Ma ona zapobiegać nadużyciom zdjęć profilowych.
Więcej
Konsorcjum Unicode zaproponowało wcześniej w tym roku, aby dodać emotikonę karabinu jako część Unicode 9.0, która zadebiutuje w tym miesiącu. Według najnowszych doniesień, Apple uznało to za zbyt kontrowersyjne i lobbowało, aby nie dodawać jej do najnowszego pakietu emoji. Fajnie określają to amerykańskie portale: łatwiej kupić w USA broń palną, niż użyć emotikony karabinu.
Więcej
Jak zapewne wszyscy wiecie iPhone 7 oraz iPhone 7 Plus są pierwszymi telefonami Apple, które są wodoodporne. Oba modele posiadają certyfikat IP67, który gwarantuje ochronę wnętrza przed wodą, kiedy urządzenie znajdzie się na głębokości 1 metra przez 30 minut. Testy wykazują, że są one w stanie wytrzymać nieco więcej.
Więcej
Wygląda na to, że Roberto Escobar, biologiczny brat barona narkotykowego Pablo Escobara, uruchomił własną krypto-walutę: Diet Bitcoin (DDX). Nowa waluta obiecuje zaoferować szybszą i lżejszą alternatywę dla Bitcoina. Firma inwestycyjna, należąca do Roberto, o nazwie Escobar Inc, po raz pierwszy wystawia ofertę monet (ICO). Użytkownicy mogą kupić token z rabatem w wysokości 96%, który obecnie kosztuje 2$, a nie 50$.
Więcej
Często możecie spotkać spotkać symbol Apple  i nie wiecie jak go wstawić do wpisu, tweetu lub wysłać w wiadomości? Jest na to pewien sposób, który właśnie Wam przedstawię. W komputerach Mac, aby wprowadzić ten symbol należy zastosować kombinację klawiszy Shift + K. Klawiatura iOS nie posiada takiej opcji.
Więcej


Coś co spodoba się nie tylko fanom miniaturystyki i modelarstwa. Google wyprodukowało świetny film, pomniejszając specjalnie do tego celu swoje kamery Street View. Do tego celu stworzono miniaturę auta Google i przedstawiono model odtworzonego świata w niezwykle precyzyjny sposób. Film został zrealizowany w Miniatur Wunderland w Hamburgu.

Więcej
Na temat kontrolowania każdej sfery życia przez gigantów tego świata możemy dyskutować przez wiele godzin. Jednak nie pozbędziemy się tego całkowicie z naszego życia, kiedy chcemy podążać z duchem czasu i korzystać z nowoczesnych technologii. Idealny tego przykład mamy w przypadku samochodów z Tesli, które muszą łączyć się z serwerami firmy, aby dać rozbudowane możliwości, ale też sprawować kontrolę.
Więcej
Apple EarPods z pilotem i mikrofonem - Słuchawki przewodowe ...Słuchawki EarPods firmy Apple, które dołączone są do iPhone lub iPod'a touch można wykorzystać do sterowania niektórymi funkcjami m. in. odtwarzania muzyki rozmów czy obsługi Siri.
Co więcej każde inne słuchawki, które posiadają tzw. pilot mogą być funkcjonalne z system iOS w iPhone lub iPad'zie, a nawet w komputerze Mac.
Więcej