» » Facebook chce zapobiec kradzieży naszych zdjęć profilowych

Facebook chce zapobiec kradzieży naszych zdjęć profilowych

  • 0
Może nie jest to problem dla wielu ludzi i wielu może też uważać to za nic, ale kradzież zdjęć z portali społecznościowych to duży problem. Mogą one zostać wykorzystane do tworzenia fałszywych kont lub niechcianych kampanii reklamowych. Mogą one po prostu pojawić się w sieci bez twojej wiedzy, a przede wszystkim zgody. W celu zaniechania takich procederów, Facebook testuje nowa funkcję w Indiach. Ma ona zapobiegać nadużyciom zdjęć profilowych.
System ochrony składa się aż z pięciu poziomów. Po pierwsze pozwala ludziom na wyłączenie pobierania i udostępniania zdjęcia profilowego. Ciekawszą opcją jest jednak zabronienie możliwości wykonywania zrzutów ekranu w aplikacji na Androida. Również osoby, które nie znajdują się na liście naszych znajomych nie będą mogły oznaczać nas na swoich zdjęciach.
Dodatkowymi zabezpieczeniami będzie stworzenie specjalnego wzoru, który zostanie nałożony na zdjęcie. Oczywiście nie zapobiegnie to skopiowaniu takiego zdjęcia, ale zniechęci potencjalnie osoby trzecie od jego wykorzystania. Facebook twierdzi, że obniży to prawdopodobieństwo kradzieży takiego zdjęcia o 75 procent. Pomóc w tym ma również niebieska obwódka z tarczą na dole.
Testy obecnie dotyczą kont, które należą do hinduskich kobiet. Facebook zapowiada jednak, że funkcja trafi także na inne rynki.
Informacja
Członkowie grupy Gość nie posiadają uprawnień do komentowania tego artykułu.